Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Płytki z cegły na ścianę – interesujący pomysł na urządzenie wnętrza

Szukając ciekawego pomysłu na wykończenie swojego wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o kupnie płytek wytworzonych z prawdziwych cegieł. Tego typu płytki od niedawna cieszyć się zaczęły dużym zainteresowaniem właścicieli domów, ponieważ niezwykle ciekawie się prezentują. Nie są one produkowane w sposób maszynowy, a wycinane ze starych jakie się uda zdobyć przy rozbiórce budynków.

Taka cegła na ścianę Wrocław w wielu przypadkach została wypalona w dziewiętnastym wieku, i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Oczywiście takie cegły po rozbiórce raczej się nie będą nadawać do naklejenia na ścianie, z tego też powodu trzeba je jakoś przygotować.

Aby to wykonać tnie się je na paski o szerokości dwóch centymetrów, przez co z pojedynczej cegły wykonać można takich pasków nawet pięć. Najbardziej cenione są ścianki zewnętrzne, posiadają one najróżniejsze obicia czy wgniecenia, przez co praktycznie każdy pasek wygląda inaczej. Ale paski środkowe także wyglądają bardzo ładnie, i można z nich zrobić niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane przy pomocy odpowiedniego kleju, tym samym uzyskując wygląd ceglanego muru. Ciemna kolorystyka cegły prezentuje się bardzo ładnie z fugami o jasnej barwie, przypominającymi typową zaprawę, ale można też użyć innych kolorów. Sporo firm oferujących takie płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycięte z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w niezwykle elegancki sposób zabudować krawędzie, na przykład na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

1 Odpowiedź

  1. Ewa pisze:

    Poszukujesz fajnego sposobu na odświeżenie mieszkania? Sprawdź nasze tapety, zamów tapeta mural do sypialni i odmień wnętrze swojej sypialni. Nie musisz robić dużego remontu, wystarczy tylko właśnie tapeta.

Dodaj komentarz