Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Na jakie sprawy zwrócić swoją uwagę przy wyborze tłumika sportowego

Jedną z częściej wybieranych przez właścicieli samochodów osobowych przeróbek tuningowych jest wymiana tłumika na jeden ze sportowych modeli. Tłumiki fabryczne tak się projektuje, aby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest priorytetowy. Lecz to wiąże się też z pewnym ograniczeniem mocy silnika, jaką można podnieść wymieniając właśnie tłumik.

Jeśli ktoś będzie jednak chciał tym się zająć, to powinien na kilka istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności zakup takiego tłumika sportowego najlepiej zrobić w jakiejś firmie specjalizującej się w wytwarzaniu tego typu elementów, takiej jak na przykład RM motors. Wtedy będzie miał po pierwsze gwarancję odpowiedniej jakości wykonania, a poza tym tego, że dostępne tłumiki końcowe spełniały będą wymagania wiążące się z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim chodzić tu będzie o intensywność hałasu, który nie może przekraczać pewnych norm. Jeżeli samochód po zamontowaniu nowego tłumika będzie zbyt hałaśliwy, to może nie przejść okresowych badań, albo w czasie kontroli kierowcy zostanie zabrany dowód. Ważna jest też jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby za parę miesięcy nie było trzeba wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może pomyśleć o kolejnym rozwiązaniu poprawiającym osiągi auta. Dość chętnie jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe audi, jaki także zwiększa o kilka koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz